inexLED

Sterowanie i zarządzanie ekranami

inexLED

Systemy sterowania

Ekran LED to nie tylko moduły LED, zasilacze, kable, czy obudowy. To także komponenty elektroniczne, których zadaniem jest zarządzanie w/w elementami. Są one równie ważne jak sam ekran, albowiem bez wysokiej jakości układów sterujących nie otrzymamy w pełni funkcjonalnego urządzenia.

Karta odbiorcza

W skład każdego ekranu wchodzą między innymi tzw. karty odbiorcze, które komunikują się z kartą nadawczą. W zależności od wielkości ekranu, może znaleźć się w nim od kilkunastu do kilkudziesięciu (czasami nawet więcej) kart odbiorczych. Każda z nich odpowiedzialna jest za sterowanie wybranym fragmentem ekranu.

Karta nadawcza / player
Element ten odpowiedzialny jest za przesył danych do kart odbiorczych, dzięki czemu każda część ekranu „wie” co w danym momencie ma wyświetlać. 

 

Karty sterujące mogą pracować w trzech trybach: synchronicznym, asynchronicznym lub hybrydowym.

Tryb synchroniczny to tryb pracy, w którym wyświetlamy obraz “na żywo”, tj. z konkretnego źródła, np. komputera, playera lub kamery. 

Tryb asynchroniczny to wyświetlanie contentu w trybie automatycznym, tj. tworzymy tzw. playlistę i wysyłamy całą treść do wbudowanego w ekran playera, ten zaś realizuje wyświetlanie treści zgodnie z zadanym przez nas harmonogramem.

Tryb hybrydowy łączy oba opisane powyżej tryby w jednym urządzeniu i w zależności potrzeb pracuje w trybie synchronicznym lub asynchronicznym.

 

 

Oprogramowanie
Dedykowane oprogramowanie pozwala na konfigurację i zarządzanie ekranem od strony hardwarowej,  jak i łatwe i intuicyjne zarządzanie wyświetlaną treścią, czy tworzeniem harmonogramów i playlist.

W zależności od wybranej wersji systemu sterującego ekranem, dobieramy stosowne oprogramowanie pozwalające na sterowanie nim w pełnym zakresie.

 

 

 

Sterowanie asynchroniczne

Pozwala na autonomiczną pracę ekranu bez konieczności stałego podłączenia do ekranu komputera, czy innego źródła sygnału wideo. Wszystko odbywa się z poziomu playera z wbudowaną pamięcią. 

Intuicyjne oprogramowanie

Pozwala w prosty sposób tworzyć harmonogramy i playlisty zawierające pliki wideo, grafikę, czy zdjęcia. Upload contentu do playera asynchronicznego sprawia, iż emisja odbywać się będzie całkowicie automatycznie.

Systemy hybrydowe

Pozwalają połączyć zaletę systemów asynchronicznych oraz synchronicznych. Możliwość korzystania z autonomicznego playera na codzień, zaś kiedy zaistnieje taka potrzeba można uruchomić streaming live.

Elastyczność

To podstawowa zaleta naszych systemów. Niezależnie od wielkości ekranu zawsze w optymalny sposób dobierzemy system sterowania, tak aby zapewnił maksymalną funkcjonalność.

Do pobrania

HD Player

HD Player – program do konfiguracji ekranu oraz do tworzenia i zarządzania contentem.

HD Player

HD Player – program do konfiguracji ekranu oraz do tworzenia i zarządzania contentem.

*WERSJA dla A601/A602/A603/A30/A30+/C10C/C10/C30C30C/D10/D30

HD Set

Program narzędziowy do konfiguracji kart sterujących.

*Tylko z nowymi sterownikami, nie działa z A601/A602/A603/A30/A30+/C10C/C10/C30C30C/D10/D30

HD Player - instrukcja

Instrukcja programu HD Player